České Budějovice - Tábor

Martin Rytíř

@: cb@retrieversport.cz
T: +420 774 989 535

Psi mě doprovází už od dětství. Retrieverům se věnuji bezmála už 12 let, kdy jsem si pořídil prvního labradorského retrievera - fenku Hany Regent Plus. S Hany, i když pochází z výstavní linie, jsem se zúčastnil jak WT, tak i loveckých zkoušek. Vyhráli jsme první WT v ČR. 3krát zvítězili ve WT - L, stala se vítězem WT - M, mistrem ČR 2007 a vítězem WT tour 2007. Lovecké zkoušky PZ, SZVP, NFTR, MFTR, ZPR složila všechny v první ceně.

Nový přírůstek jsem si pořídil před 5 lety, fenku Justurna Blackthorn "Birdy". Pochází z pracovní linie z Maďarska, v roce 2011 na svých prvních WT ve třídě E zvítězila a obdržela volbu rozhodčích, v roce 2012 ve třídě L obsadila 3. místo, v roce 2013 vyhrála třídu M s plným počtem bodů.

WT jsem poprvé posuzoval v roce 2006 v Českých Budějovicích.

Středisko České Budějovice/Tábor je spojeno se začátky working testů v ČR. První parta nadšenců začala trénovat se svými pejsky pod vedením Bohouška Kováře a Tomáše Nováčka. Tehdy se cvičilo převážně v okolí Milíkovic u Českých Budějovic. Z počátku nám také s tréninkem výrazně pomáhali manželé Konigovi z Rakouska. V tomto středisku vyrostl i náš současný trenér Martin Rytíř.

Vzhledem k tomu, že do našeho střediska dojíždí stále více lidí z Prahy a okolí, přesunuli jsme místo tréninku do Tábora. Máme k dispozici tři různé lokality, které pravidelně střídáme. Snažíme se cvičit jednou měsíčně, podle zájmu a časových možností i vícekrát. Při tréninku se zaměřujeme na základní ovladatelnost psa. K nácviku aportování používáme dummy a je-li zájem, je možno procvičit i aport se zvěří. Trénink je přizpůsoben jednotlivým účastníkům, jejich potřebám a dovednostem. Se štěňaty a mladšími psy cvičíme individuálně, se staršími pak ve skupinkách.

Rádi Vás na některém z našich tréninků přivítáme.

2. července 2016 Tábor
3. července 2016 Tábor

Aktuální termíny tréninků najdete na našich stránkách na facebookovém odkazu Retriever Sportu CZ.


Retriever Sport CZ