SEO Content appears the first in source code and on the very bottom of page. Its placement depends on Module.

1. Edit it in CMS "SEO Content" Content Area on normal CMS pages.

2. E-commerce categories have it in "SEO ("SEO Content")" section.

3. E-commerce Product is editable in "SEO Data (Content)" section.

There is default image that is in /styles/responsive/c/ folder. If you want to replace it with another default image, just upload image with "caption-sub.jpg" name to the folder. Size should be 1920 x 320px

You can use Caption Image field in CMS to replace it on specific pages.

Or upload Category Image on E-Commerce pages.

1. CMS - "Header" field

2. Ecommerce Category - category name

3. Ecommerce Product - product name

4. Blog list - blog name

5. Blog post - post name

6. News/Events item - news/events name

Subtitle

Blog and News/Events module also contain subtitle that is pushed automatically from modules

pomůcky bez kterých se na tréninku neobejdete

  • Obojek a vodítko

Cennými pomůckami jsou hned od začátku obojek a vodítko. Tímto můžeme kontrolovat pohyb psa a navázat s ním pozitivní kontakt. Lehkým rytmickým zacukáním můžeme ovlivnit směr pohybu psa ve smyslu našeho povelu. Silným cuknutím můžeme na psa negativně působit a odvrátit jej od špatného chování. Podle směru a síly působení můžeme psa vodítkem nabudit, motivovat, korigovat nebo zajistit jeho bezpečnost v obtížných nebo dokonce nebezpečných situacích.
Vybavení pro štěňata
Pro štěně je ideální lehký obojek, který je možno při růstu štěněte uvolňovat a lehké vodítko. Nekupujte příliš velký obojek, přebytečný konec štěně ruší a svádí jej k jeho okusování.

  • Moxon-vodítko

Takto se nazývá obojek vhodný zejména pro retrievery od 6 měsíců. Obojek i vodítko jsou jeden kus a vypuštěný pes je tak vždy bez obojku. Při volném pohybu představuje právě obojek pro psa významné riziko.
Může se za něj někde zaháknout se všemi možnými důsledky podle místa, kde k tomuto dojde. Proto požadujeme, aby pes pracoval zásadně bez obojku. Toto vodítko je velmi jednoduché a lehké - lze jej snadno dát do kapsy.

  • Píšťalky

Píšťalka je tím nejklidnějším a nejpříjemnější prostředkem spojení se psem. Při lovu zvuk píšťalky zvěř téměř neruší. Kromě toho reaguje pes rychleji na zapísknutí než na hlasový povel. Píšťalky jsou dobře slyšitelné na větší vzdálenost než lidský hlas. Další předností píšťalky je, že její zvuk zůstává za všech okolností stejně "přátelský" - neodráží tak výrazně naše momentální nálady jako náš hlas.
My používáme osvědčenou Acme 211 ½ .

  • Aportovací pomůcky (dummy)

Vycvičit psa pouze na zvěři je nejen drahé a nákladné, ale pro mnohé i zároveň vysloveně velmi problematické. Problematické pro ty, kdož nemají neustále k dispozici čerstvou nebo rozmrzlou zvěř. Při výcviku může živá zvěř v leči nezkušeného psa svádět k neposlušnosti, pes je přetěžován a často vede k nekontrolovatelnému štěkání nebo kňučení, které přirozeně velmi ruší. Dummy je vysloveně tou nejdůležitější pomůckou. Dummy jsou k dostání v různých velikostech i barvách. Jaký typ použijeme závisí na věku psa a na tom, jaké úlohy chceme procvičovat. Barvy, jsou od bílé, přes oranžovou, žlutou, zelenou, azur, khaki, hnědou až po černou a jejich kombinace. Váha je od 200gramů pro štěňata přes 500 gramů - pro working testy až po dummy nahrazující králíky, zajíce i lišku. K dostání jsou i dummy měkčí nebo naopak tvrdší.

Pro smysluplný trénink potřebuje asi 10 dummiků.

  • Dummy taška

Na transport dummy potřebujeme tašku. Taška musí být tak veliká, aby se do ní vešly všechny dummy. V obchodě můžete koupit speciální tašku s popruhem přes rameno a velkým otvorem - tzv. tašku na zvěř. Při cvičení jsou právě nepoužívané aporty stále v tašce, nejsou tak pro psa viditelné a zůstávají pro něj krásným dárkem a zachovává si k nim vysokou vážnost. Nikdy neodhazujeme psem přinesené dummy na zem.

 

 

Zpravodaj

Subscribe to the Retriever Sport CZ mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information.

http://www.addthis.com/

login: f814786@mvrht.com

password: ****

Here you can edit icons that appear on Share block on the right.