SEO Content appears the first in source code and on the very bottom of page. Its placement depends on Module.

1. Edit it in CMS "SEO Content" Content Area on normal CMS pages.

2. E-commerce categories have it in "SEO ("SEO Content")" section.

3. E-commerce Product is editable in "SEO Data (Content)" section.

There is default image that is in /styles/responsive/c/ folder. If you want to replace it with another default image, just upload image with "caption-sub.jpg" name to the folder. Size should be 1920 x 320px

You can use Caption Image field in CMS to replace it on specific pages.

Or upload Category Image on E-Commerce pages.

1. CMS - "Header" field

2. Ecommerce Category - category name

3. Ecommerce Product - product name

4. Blog list - blog name

5. Blog post - post name

6. News/Events item - news/events name

Subtitle

Blog and News/Events module also contain subtitle that is pushed automatically from modules

Výběr štěněte II. díl

Po příchodu si nejdříve prohlédneme fenu. Je zdravá, čistá, odpovídá svým projevem a temperamentem našemu očekávání? Co čistota vybavení, štěněcího pelíšku i štěňat samotných? Zajímejte se o zdraví a očkovací program štěňat. Pokud se vše jeví v pořádku, můžeme pokračovat.

 

Prohlédněte si vrh nejprve ve společném výběhu. Jsou štěňátka aktivní, čilá, přátelská a zvědavá? Zdají se dobře socializovaná vůči lidem, okolnímu ruchu, zvukům? Měli by jste vidět čisté oči, jasný pohled, velmi aktivní ocásky a čistý nos.

Nyní začněte zužovat výběr. Dejte stranou štěňátka, jež neodpovídají barvou a pohlavím. To umožní bližší prohlídku zbylých štěňat. Na prvním místě chceme najít nebojácné štěně, které se bez obav přiblíží, ale ne to nejagresivnější. Pomineme neochotně si přibližující, netečné štěně, zůstávající mimo aktivity ostatních.

 

Tleskněte rukama. Odpovídá štěně zájmem, nebo se s obavou stáhne? U hrajících si štěňátek sledujte, které má tendenci brát věci (větvičky, hračky) a běhat s nimi. Štěňata ve věku 6 týdnů ještě nevidí dost dobře, aby mohla reagovat na hození předmětu, ale mohou brát a přenášet věci, třeba bažantí letky. Přitom zkuste štěně zavolat , zda bude ochotno se o svou kořist s vámi podělit. To je velmi dobré znamení. Při výběru u starších štěňat je toto silným indikátorem ovladatelnosti a přirozeného odevzdání aportu. Které štěně se občas oddělí od ostatních a jde prozkoumat něco, co zaujalo jen jeho? Může jít o budoucího mistra dohledávek. Které štěně průběžně používá nos při hledání zajímavých objektů? Které dává přednost společnosti lidí před sourozenci? Mezi žádoucí vlastnosti patří rovné končetiny, mohutný hluboký hrudník ( indikátor výdrže a vytrvalosti díky dostatečné kapacitě plic), silný krátký hřbet, aktivní zdvižený proutek, korektní skus.

 

Nazapomínejme, že každá vada, fyzická či psychická, jež se vyskytuje u rodičů či prarodičů, se může projevit i u potomstva. Chovateli se nemusí podařit odstranit tyto vady chovem, či je potlačit při tréninku. Proto věnujte velkou pozornost rodičům.

 

Vyberte štěně, které vás bude pozorovat s inteligentním výrazem, ne nezbytně dominantní, tvrdě se prosazující osobnost. Prudké vrtění ocáskem je dobré znamení. Štěně se obvykle vybírá zhruba v šesti týdnech věku, což je velmi brzy a výsledek výběru je nejistý. Osobnost štěňat se může mezi pátým a desátým týdnem věku hodně změnit. Tak se může stát, že nakonec nejlepší štěně zůstane opomenuto. Pro optimální mentální vývoj štěněte je dobré, aby opustilo vrh nejpozději v osmi týdnech věku. Tím se též zabrání vzniku vyhraněné hierarchie uvnitř vrhu, což jinak může zvýraznit přirozené sklony k dominanci či submisivitě u jednotlivých jedinců.

 

Chovatel by vás měl seznámit se zdravotními výsledky, rodokmenem, ukázat registrační certifikát a dát instrukce o péči. Zpočátku neriskujte okamžitou změnu krmení, pokud máte jinou představu o způsobu výživy vašeho štěňátka, udělejte změnu postupně. V každém případě dodržujte vakcinační schéma.

 

Jakmile jste si vybrali, začíná zábavná pouť, vedoucí k dokonalému loveckému retrívrovi, o jakém jste vždy snili. Vaše štěně je čistým plátnem, a je na vás stvořit obraz vynikajícího loveckého psa!

Autor: Mike Stewart
Překlad: Petra Otevřelová a Kateřina Faltusová

 

 

 

 

Kupte si štěně a koupíte si nehynoucí lásku. - Rudyard Kipling

Newsletter

Subscribe to the Retriever Sport CZ mailing list to receive updates on new arrivals, special offers and other discount information.

http://www.addthis.com/

login: f814786@mvrht.com

password: ****

Here you can edit icons that appear on Share block on the right.